Gdzie można postawić dmuchańca? Czyli checklista do dobrej zabawy.

Gdzie można postawić dmuchańca? Czyli checklista do dobrej zabawy.

Nasza oferta, katalogi oraz materiały reklamowe niosą ze sobą znaczną porcję danych technicznych i parametrów każdego dmuchańca. Wszystko to po to, by uniknąć sytuacji, w której to chwilę przed rozpoczęciem imprezy okazuje się, że nie ma możliwości rozstawienia atrakcji – „szok, rozpacz, niedowierzanie” jak mawiał klasyk…

O czym informujemy i po co? O tym poniżej.

Wymiary

Dla bezpieczeństwa pracy urządzenia potrzebujemy minimum 1,5 metra wolnej przestrzeni wokół dmuchańca. Co podkreślamy, ważne jest również by zwrócić uwagę na jego wysokość jeżeli mamy na terenie nisko zawieszone przewody elektryczne lub gałęzie drzew.

Optymalnym terenem pod dmuchańca jest płaska, czysta i trawiasta nawierzchnia. Każdy inny grunt wymaga wcześniejszego zgłoszenia ze względu na konieczność dodatkowego zabezpieczenia podłoża oraz zmiany systemu kotwienia.

Moc urządzenia

Wszystkie nasze urządzenia działają w napięciu 230V, zatem obsługujemy je ze zwykłego gniazdka. Różnią się natomiast mocą potrzebną do zasilenia dmuchaw. Należy wcześniej ustalić czy nasza instalacja jest sprawna technicznie, zdolna do obsługi danej mocy oraz czy jest chroniona odpowiednimi bezpiecznikami. Dmuchawy działają w trybie ciągłym, przez cały czas doprowadzając powietrze do atrakcji, więc dostęp do źródła prądu jest potrzebny przez cały czas trwania uroczystości. W związku z tym pamiętać należy, że maksymalna odległość atrakcji od gniazdka to 50m, a przewody dla bezpieczeństwa nie mogą zostać poprowadzone przez drogi i ciągi komunikacyjne.

Czas montażu

To informacja ile czasu potrzebuje nasza obsługa do postawienia atrakcji w stan gotowości. Do tego czasu wliczamy Transport, rozładunek, doprowadzenie prądu, nadmuchanie i zakotwienie dmuchańca oraz zabezpieczenie miejsc niebezpiecznych przed dostępem osób trzecich.

Dmuchańce to wbrew pozorom ciężkie urządzenia, które transportujemy samochodami dostawczymi, dlatego konieczne jest zapewnienie nam odpowiednio utwardzonego dojazdu dla samochodu o szerokości 2,5m i wysokości 4m bezpośrednio do miejsca w którym rozstawiamy atrakcję.

Kotwienie łączy się z wbijaniem w podłoże szpilek o długości 0,5m. Jest to ważna informacja jeżeli pod poziomem gruntu znajdują się elementy których przebicia sobie nie życzymy (instalacja drenażowa, tryskacze itp).

Poniżej przedstawiamy krótką checklistę, jako pomoc przy planowaniu imprez. Zapraszamy również do pobrania wersji do druku! Link

  • Czy mam odpowiednią ilość miejsca dla wybranej atrakcji? TAK/NIE
  • Czy warunki terenowe pozwalają na rozłożenie dmuchańca? TAK/NIE
  • Czy zapewniony jest dojazd? TAK/NIE
  • Jaka jest odległość od źródła prądu? …..
  • Czy instalacja ma właściwe parametry i jest w dobrym stanie technicznym? TAK/NIE
  • Czy pod gruntem nie ma instalacji uniemożliwiających kotwienie? TAK/NIE